Fürdősó készítése

A fürdősó egy igazi csodaszer, amely számos jótékony hatással bír a szervezetünkre. Az egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy segít ellazítani az izmokat, csökkentve a fájdalmat és a feszültséget. Emellett a fürdősó kitűnő hidratáló, amely segít a bőrünknek megőrizni nedvességtartalmát, így puhábbá és simábbá varázsolva azt. A fürdősó emellett támogatja a méregtelenítést is. A fürdés során a bőrünkön keresztül a só segítségével kiválasztódó méreganyagok könnyebben távoznak a szervezetünkből. Ezáltal tisztább és egészségesebb bőrt eredményez.

Fürdősót számos különböző jótékony hatású természetes alapanyagból és illatkombinációval készíthetünk. Ami tulajdonképpen egy gyógynövényekkel gazdagított fürdősó, amit rétegezve teszünk az üvegbe a látvány kedvéért, de felhasználás előtt összekeverjük.

Fürdősó készítése
Az elkészült fürdősó

Hogyan készítsük el a gyógynövényes fürdősót?

Most pedig lássuk, hogyan készíthetünk otthon egy fantasztikus gyógynövényes fürdősó.

Hozzávalók:

  • 2-3 evőkanál szárított levendula
  • 2-3 evőkanál szárított kamilla
  • 1 evőkanál mentalevél
  • 1-2 evőkanál citromfű
  • 1 csésze tisztított és finomítatlan só (parajdi vagy himalájai)
  • 1/4 csésze szódabikarbóna (opcionális)
Fürdősó gyógynövények
Gyógynövények a fürdősóhoz

A fürdősó alkotóelemei közé szinte bármi bekerülhet, de hasznosabb, ha 3-4 féle gyógynövénynél többet nem teszünk bele. A körömvirág, a kamilla, a menta, a citromfű és a levendula ideális alkotóelemei lehetnek a saját gyógynövényes fürdősónknak.

A fürdősó elkészítése:

  1. lépés: válogassuk össze a szükséges mennyiségű szárított gyógynövényeket. Ezeket beszerezhetjük Bioboltokból, vagy gyógynövényes üzletekből is.
  2. lépés: a tisztított és finomítatlan sót tegyük egy tálba, ha szeretnénk itt adjuk hozzá a szódabikarbónát is.
  3. lépés: adjuk a szárított gyógynövényeket a fürdősóhoz. Összetörhetjük a gyógynövényeket mozsárban, így még intenzívebb lesz az illatuk.
  4. lépés: alaposan keverjük el, hogy illatuk egyenletesen szétterjedjen. Használjuk fa, vagy műanyag kanalat, így óvjuk a gyógynövények illatát.
  5. lépés: tároljuk légmentesen záródó üvegben. Segít megőrizni az illatokat, könnyebbé teszi a tárolást, majd a későbbi felhasználást is.

Hogyan alkalmazzuk a gyógynövényes fürdősót?

A meleg fürdővízhez adjuk 2-3 evőkanálnyi gyógynövényes fürdősót. Alaposan keverjük el, hogy a gyógynövények és a fürdősó jól eloszoljanak a vízben. Most már csak be kell merülni, ellazulni, és élvezni a gyógynövények és a fürdősó által nyújtott kényeztető élményt.

A gyógynövényes fürdősó elkészítése roppant egyszerű, valamint rendkívül hatékony módja annak, hogy egy fárasztó nap után kikapcsolódjunk. Fürdősó használatával ez az élmény még intenzívebbé válik, mivel a fürdősó jótékony hatásai a bőrápolástól a relaxációig számos területen érvényesülnek.

Mi miért hasznos a fürdősóban?

A szódabikarbóna egyik leghasznosabb tulajdonsága, hogy képes semlegesíteni a szagokat, emellett fertőtlenít, valamint enyhén lúgos kémhatása segít megszabadulni a gombáktól és baktériumoktól.

Az illóolajok is sok-sok jótékony hatással gazdagíthatják fürdősónkat. A levendula illóolaj fejfájás, depresszió, nyugtalanság, stressz, álmatlanság és feszültség esetén is jótékony hatású. A kamilla illóolaj nyugtató és görcsoldó hatása, valamint a citromfű frissítő illóolaj, mely felfrissíti az embert.

Amennyiben többet szeretnél megtudni az illóolajok különleges világáról, felhasználásuk módjáról, csatlakozz Facebook csoportomhoz:

Illatterápia

Még több gyógynövény lelőhelye: Gyógynövények A-Z

Amennyiben valamilyen betegségre keresel megoldást, Gyógynövények betegségekre oldalon tudsz nézelődni.

Facebookon is megtalálsz!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük